خانه » اخبار سلامت » کارمندان در معرض پیری پوست و صورت به دلیل اشعه کامپیوتر + روش درمان و جلوگیری

کارمندان در معرض پیری پوست و صورت به دلیل اشعه کامپیوتر + روش درمان و جلوگیری

پیری پوست کارمندان

پیری صورت یکی از اتفاقاتی است که به هیچوجه برای هیچ شخصی اللخصوص خانم ها خوشایند نیست .

تحقیقات نشان دهنده این موضوع است که کارمندان به علت اینکه در معرض نور کامپیوتر هستند بیشتر در معرض پیری پوست هستند .

در این مطلب از اخبار سلامت در مجله سلامت ما میخواهیم تاثیر اشعه کامپیوتر بر روی پیری پوست کارمندان را برای شما عزیزان مورد بحث قرار دهیم .

پیری پوست کارمندان

پیری پوست کارمندان

بر هیچکس پوشیده نیست که نور خورشید و اشعه های خورشید تاثیر بسزایی در پیری پوست داره و برخلاف افکار کارمندانی که در اتاق در معرض نور و اشعه کامپیوتر هستند نیز در معرض پیری پوست هستند .

در فصل سرد سال، عده‌ای فکر می‌کنند از تهدید جدی پوست، یعنی اشعه‌های خورشید خلاصی یافته‌اند، اما مقاله زیر به ما یادآور می‌شود حتی زمانی که در اتاق کارمان هستیم و خبری از نور خورشید نیست، همچنان در معرض اشعه‌هایی قرار داریم که آسیب‌های جدی به پوست می‌زنند.

کارشناسان هشدار می‌دهند کارمندان در معرض آسیب اشعه‌های مضر رایانه هستند. نور رایانه و پیری زودرس پوست به اندازه اشعه فرابنفش نور خورشید آسیب‌زننده است و باعث سرطان پوست می‌شود. می‌توانیم با استفاده از کرم ضدآفتاب مانع آسیب پوست شویم. نگاه کردن به صفحه رایانه می‌تواند باعث پیری و چین و چروک شود. کارشناسان هشدار داده‌اند کرم ضدآفتاب تنها برای فصل تابستان نیست.

آنها معتقدند کارمندان برای جلوگیری از آسیب‌هایی که نور UV رایانه به پوستشان می‌زند، باید از کرم ضدآفتاب استفاده کنند. بیشتر صفحه‌های رایانه‌ای که شامل تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ نیز می‌شود، نور UV و اشعه مادون‌قرمز منتشر می‌کنند.

جلوگیری از پیری پوست کارمندان

جلوگیری از پیری پوست کارمندان

بعد از قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه UV لکه‌های قهوه‌ای روی پوست ظاهر می‌شود. این نور همچنین سبب نا‌مساعد شدن رنگدانه‌ها و تغییر در بافت پوست هم می‌شود. به علاوه، می‌تواند چین و چروک و پف پوست که از عوامل مرتبط با پیری زود‌رس هستند، ایجاد کند. اگر شما برای ساعات متمادی، هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها به صفحه رایانه‌تان خیره هستید، استفاده از کرم ضدآفتاب برایتان الزامی است. لوسیون آفتاب و لوسیون‌های مراقبت از پوست در حال حاضر امواج UV و اشعه‌های مادون قرمز و فرابنفش را مسدود می‌کند.

مردم بر این باورند که کرم ضدآفتاب تنها مخصوص فصل گرم است، اما به گفته کارشناسان، باید در طول فصل زمستان هم مورد استفاده قرار گیرد چون در زمستان خورشید هنوز اشعه فرابنفش‌اش را منتشر می‌کند. این پدیده بعد از تابستان متوقف نمی‌شود. با استفاده از کرم ضدآفتاب خوب، اشعه UVA که در پیری پوست مشارکت می‌کند، مسدود کنید. تمام طول سال مراقب پوست خود باشید، به‌ویژه پوست صورت که همیشه در معرض نور آفتاب است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*