خانه » تناسب اندام » ده ورزش با تاثیر چربی سوزی سریع

ده ورزش با تاثیر چربی سوزی سریع

ده ورزش با تاثیر چربی سوزی سریع اگر از رژیم های گوناگون خسته شده اید و می خواهید با ورزش وزن بدنتان را تنظیم کنید و کالری سوزی و سوزاندن چربی های اضافی سریع را میخواهید ما در این مطلب از مجله سلامت ما شما را با ده ورزش با تاثیر چربی سوزی سریع آشنا خواهیم کرد.

تناسب اندام با ورزش

تناسب اندام با ورزش

فکر می‌کنید وقتی یک عدد کیک شکلاتی همراه با یک فنجان قهوه می‌خورید، ‌باید چقدر فعالیت بدنی انجام دهید تا کالری دریافتی ناشی از مصرف این خوراکی بسوزد؟ یک ساعت دویدن؟‌دو ساعت راه رفتن؟‌نیم ساعت طناب‌زدن؟‌ 45دقیقه شنا؟‌یا…. حالا به نظر خودتان با انجام هرکدام از این ورزش‌ها چقدر کالری می‌سوزانید؟

برای مثال،‌هر یک ساعت دویدن،‌ معادل چقدر مصرف انرژی است؟‌شنا کردن چطور؟‌راه رفتن معمولی چقدر؟‌ با این اوصاف به نظر می‌رسد باید کاری کرد! شاید اولین و مهم‌ترین قدم، آگاهی از میزان کالری مصرفی از طریق انجام بعضی ورزش‌های ساده و نشاط آور است. به این ترتیب اگر مثلا جایی کمی به خودمان خوش‌گذراندیم،‌ می‌دانیم با انجام چه نوع ورزشی و در چه مدتی،می‌توانیم کالری دریافتی را به راحتی بسوزانیم.

اسکیت

حس خاصی است که با پوشیدن دو لنگه کفش چرخدار،‌هم سریع راه بروید و هم با هر چرخی که می‌زنید مقدار زیادی کالری دود کنید. اسکیت یکی از ورزش‌هایی است که باعث سوزاندن کالری می‌شود.

این ورزش علاوه براینکه باعث سوختن چربی اضافی می‌شود باعث عضله‌سازی پاها و شکم نیز می‌‌شود. از سوی دیگر تحرک این بازی- ورزش به نشاط بیشتر شما کمک می‌کند. اسکیت بالاترین میزان کالری‌سوزی را بین ورزش‌ها دارد. میزان کالری اسکیت معمولی و پاتیناژ برابر است.

لاغری با ورزش

لاغری با ورزش

دویدن

اصلا از نوع حرکت این ورزش مشخص است که هر یک قدم آن چقدر کالری مصرف می‌کند. اصلا دویدن است و عرق ریختن و کالری سوزاندن! بعد از اسکیت،‌یکی دیگر از ورزش‌های مناسب برای سوزاندن کالری‌های اضافی،‌دویدن است. یکی از وی‍ژگی‌های مهم این ورزش،‌تحرکت بدنی است که در همه اندام‌های بدن ایجاد می‌کند.

درواقع همه عضله‌ها،‌اندام‌ها و دستگاه گردش خون وقلب درگیر می‌شوند. عضله‌سازی یکی دیگر از ویژگی‌های این ورزش است. به این ترتیب که ماهیچه‌های پا، پهلو و در یک نگاه کلی،‌عضله‌های کل بدن با دویدن شکل مناسب پیدا می‌کنند. نکته مهم،‌افزایش تعداد ضربان قلب است. این نشان می‌دهد که با دویدن، خطر تجمع چربی در اطراف دیواره‌ قلب نیز کاهش می‌یابد.

طناب زدن

چه حسی دارید وقتی با تمام قدرت از روی زمین کنده می‌شوید و بعد از عبور از مانع طنابی،‌آن طرف طناب با قدرت پایین می‌آیید؟ مثل این است که پرواز کرده‌اید و دوباره پای‌تان سبک و رها به زمین رسیده است. طناب زدن هم مثل دویدن،‌همه عضله‌های بدن را درگیر می‌کند. به همین دلیل هم تحرک بدنی و میزان کالری‌سوزی آن هم زیاد است.

اگرچه این ورزش برای افرادی که دچار کمردرد،‌ زانودرد یا مشکلات گردنی هستند،مناسب نیست اما برای افرادی که این مشکلات را ندارند،‌ورزش بسیار خوبی برای کاهش وزن و سوزاندن چربی‌های اضافی است.

هولاهوپ

چرخش این حلقه پلاستیکی بزرگ دور کمر،‌سخت  است! به‌ویژه اگر اهل شیطنت و بازی نبوده باشید و در کودکی لذت بازی با هولاهوپ را تجربه نکرده باشید. در این صورت ورزش کردن با آن کمی سخت است؛ اما نشدنی نیست.

از آنجایی که هولاهوپ زدن همه عضله‌های کمر و شکم و پاها را درگیر کرده بنابراین ورزش بسیار خوبی برای سوزاندن چربی به‌ویژه چربی ذخیره شده در این نواحی است. علاوه براینکه چرخش این حلقه به دور کمر- شکم باعث سفت شدن و اصطلاحا عضله آوردن شکم می‌شود. بنابراین دیگر نگران شل شدن و افتادگی عضله‌های شکم هم نخواهید بود.

چربی سوزی با ورزش

چربی سوزی با ورزش

شنا

وقتی خسته از سر کار به خانه برمی‌گردید،‌ حتی پیش از نوشیدن چای،‌ دوش گرفتن می‌تواند خستگی‌تان را برطرف کند. این تاثیر از ویژگی‌های منحصر به فرد آب است. حالا تصور کنید ورزش آبی مثل شنا،‌چه تاثیر مثبتی روی سلامت جسمی و روانی‌تان خواهد داشت. علاوه براینکه با هر دور شنا کردن و سبک شدن در آب،‌ کالری زیادی هم می‌سوزانید. دلیل آن هم درگیری همه عضله‌های بدن در زمان شناکردن است.

تنیس

به نظر بعضی‌ها این ورزش،‌ورزش شیک و پرهزینه‌ای است اما هزینه آن درمقایسه با بسیاری از ورزش‌ها زیاد نیست. بنابراین هزینه آن را بهانه نکنید چون ورزش خوبی را برای کاهش وزن از دست می‌دهید. اگرچه این ورزش اغلب عضله‌های بدن رادرگیر می‌کند اما سهم درگیری عضله‌های دست و پا بیشتر است. این ورزش اگر از دوران کودکی آغاز شود برای تربیت عضله‌های این ناحیه ورزش بسیار مناسبی است.

صخره نوردی

اسمش هم خطرناک است چه برسد به این که ارتفاع چند متری،‌بین صخره‌های تیزکی کوه را بالا بروید! اصلا وحشتش کالری‌سوز است. این ورزش در دسته ورزش‌های تفننی نیست،‌بنابراین اگر دوست دارید خطر کنید و آدرنالین خون‌تان بالا برود،‌آستین بالا بزنید و همین امروز در باشگاهی معتبر ثبت‌ نام کنید.

صخرهنوردی از فکر تا تک تک عضله‌های بدن را درگیر می‌کند. اما حواس‌تان باشد برای این ورزش باید تجهیزات و آموزش‌تان کامل باشد. این ورزش به سلامت ریه‌ها هم کمک شایانی می‌کند.

پیاده‌روی

وقتی شدیدا عصبانی و مستاصل هستید ترجیح می‌دهید چه کار کنید؟‌ داد بزنید؟‌در را به تخته بکوبید؟‌سر اولین نفری که دم دست‌تان بود داد بزنید؟‌ سکوت کنید یا….؟‌هر کدام از ما برای تخلیه خشم‌مان روشی داریم.

اما این بار که خشمگین شدید،‌پیاده‌روی را امتحان کنید. این ورزش ساده و عالی و البته تاثیرگذار یکی از بهترین ورزش‌ها برای تمدد اعصاب و حفظ تناسب اندام است.

برای این منظور بهتر است هر روز در هر ساعتی از روز که احساس آرامش بهتری می‌کنید،‌ شال و کلاه کرده و برای پیاده‌روی قدم به خیابان بگذارید. خواهید دید بعد از چند دقیقه پیاده‌روی و خلوت کردن با خودتان چه حال خوبی خواهید داشت.

چربی سوزی سریع

چربی سوزی سریع

بسکتبال

توپ را باید عین یویو دست‌تان بگیرید و دائم به زمین بکوبید تا مبادا خطا کرده باشید. از آن طرف باید تیزپایی غزال را داشته باشید تا بتوانید بدوید و بدوید و بدوید وتوپ را در تور اسیر کنید. بسکتبال نیاز به آمادگی جسمانی مناسب دارد. به این دلیل که به طور همزمان،‌دست،‌پا و ذهن باید هماهنگ عمل کنند تا به نتیجه برسید.

این ورزش به دلیل کششی که ایجاد می‌کند به رشد قدی و محکم شدن اسکلت استخوانی کودکان و نوجوانان نیز کمک می‌کند. بنابراین هرچه از سن کمتر آموزش آن آغاز شود،‌نتیجه آن بهتر خواهد بود.

فوتبال

شاید به همین دلیل است که وقتی هوا آفتابی است و قطره‌ای هم باران نمی‌بارد،‌لباس ورزشی فوتبالیست‌ها تر است! میزان کالری که این ورزش پرتحرک می‌سوزاند،‌بسیار بالاست. بنابراین اگر دوست دارید علاوه بر تناسب اندام،‌حجم تنفسی‌تان هم بالا رفته و قدرت‌ دوندگی پاهای‌تان به اندازه غزال باشد،‌فوتبال را به‌عنوان ورزش‌تان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*