خانه » بیماری » کچلی پوست » قارچ پوست سر و روش های درمان آن

قارچ پوست سر و روش های درمان آن

قارچ پوست سر و روش های درمان آن اطفال و سالمندان بیش از دیگران در معرض ابتلا به قارچ های سر و بدن هستند و قارچ های پوستی ممکن است در همه افراد دیده شود. در ادامه این مطلب از مجله سلامت ما شما را با قارچ پوست سر و روش های درمان آن آشنا خواهیم کرد.

قارچ پوست سر

قارچ پوست سر

میزان شیوع قارچ های بدن و سر در اطفال بیش از دیگران است و وجود قارچ در پوست سر منجر به ریزش مو شده و در بدن باعث ایجاد لکه‌های قرمز رنگ حلقوی همراه با خارش و پوسته‌ریزی می‌شود.

افراد مسن در معرض خطر ابتلا به قارچ‌های ناخن، بدن و پوست سر هستند، اگر وجود قارچ در ناحیه ناخن ایجاد شود، منجر به تخریب و افتادن ناخن خواهد شد.

وجود قارچ بدن و ناخن در میانسالان شایع است و معمولا میانسالان به قارچ‌های نواحی پوست سر دچار نمی‌شوند.

علت اصلی بیماری قارچ، تک‌یاخته‌هایی به نام قارچ است که از حیوانات خانگی، گاو، گوسفند، آلودگی‌های محیط، ورزشگاه‌ها، استخرها و اماکن عمومی به فرد انتقال پیدا می‌کند.

درمان قارچ پوست سر

درمان قارچ پوست سر

استفاده از شانه مشترک، وسایل شخصی دیگران، پوشیدن لباس دیگران و… از راه‌های دیگر ابتلا به این بیماری است و درمان قارچ‌های پوستی با استفاده از انواع پمادهای آنتی‌بیوتیک انجام می‌شود و قارچ‌های ناخن و بدن نیز در مواردی با تجویز داروهای خوراکی درمان می‌پذیرد.

در صورتی‌ که نسبت به این بیماری بی‌توجه بوده و مورد درمان قرار نگیرد در پوست سر منجر به کچلی دائمی شده و در این صورت نیز از نظر ظاهری مشکلاتی را برای فرد ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*