خانه » رژیم غذایی » سه نسخه طب سنتی برای تقویت سیستم گوارش

سه نسخه طب سنتی برای تقویت سیستم گوارش

سه نسخه طب سنتی برای تقویت سیستم گوارش طب سنتی یکی از کار آمدترین روش های درمانی است و در اغلب موارد نیز کارساز است. در این مطلب از مجله سلامت ما برای تقویت سیستم گوارشتان پیشنهاد می کنیم از برخی روش های درمانی طب سنتی استفاده کنید که در افزایش توان معده و روده تاثیر زیادی میگذارند.

تقویت سیستم گوارش

تقویت سیستم گوارش

در ادامه سه نسخه برای تقویت معده، روده ها و درمان یبوست را عنوان خواهیم کرد.

اگر معده سالم باشد افراد هرگز بیمار نمی‌شوند، ضعف معده از علل اصلی بروز بیماری است.

نسخه اول: تقویت معده

از راه‌های تقویت معده می‌توان به نسخه یک قاشق مرباخوری بارهنگ+ یک قاشق مرباخوری نعنا خشک+ یک لیوان آب+ نصف لیوان گلاب اشاره کرد که بهتر است این مواد یاد شده را در یک قوری ریخته در آن را بسته و بگذارید ده دقیقه بجوشد و بدون اینکه این جوشانده را صاف کنید با عسل یا نبات شیرین کنید و نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنید و دم نوش آویشن و پونه کوهی را یک ساعت بعد از غذا مصرف کنید البته برای رسیدن به نتیجه بهتر است به مدت یک تا سه ماه مصرف شود.

بهترین مسئله برای تقویت معده رعایت آداب صحیح غذا خوردن است یعنی مصرف آب و مایعات در حالت ناشتا، نصف شب، یک ربع قبل غذا، بین غذا و تا یک ساعت بعد غذا جداً پرهیز شود.

خوب جویدن غذا مهمترین اصل در حفظ سلامت معده است همچنین بهتر است برای رفع تشنگی شب‌ها آب گرم و عسل و گلاب بنوشید و بهتر است قبل از خواب این نوشیدنی را درست کنید و در صورت تشنگی در میانه شب مصرف کنید.

نسخه دوم: تقویت معده

نسخه دیگری برای رفع ضعف معده وجود دارد که می‌توان از مخلوط نمک طبیعی و پودر آویشن (به نسبت 1 به 3) قبل و بعد از غذا و چه بهتر که روی غذا خورده شود. آویشن معده را دباغی می‌کند.

نسخه سوم: تقویت روده برای درمان یبوست

برای تقویت روده‌ها و درمان یبوست بهتر است که 7 عدد انجیر را هر شب در یک سوم لیوان گلاب+ دو سوم لیوان آب بخیسانید شود و صبح ناشتا هر روز نیم ساعت قبل از صبحانه تا سه هفته میل کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*