خانه » تناسب اندام » تمرینات چربی سوزی و لاغری در خانه

تمرینات چربی سوزی و لاغری در خانه

تمرینات چربی سوزی و لاغری در خانه اگر اضافه وزن دارید و می خواهید داخل منزل از بی تحرکی و یکجانشینی در بیایید برخی ورزش های ساده نسبت به کم کردن وزن خود بپردازید در این مطلب از مجله سلامت ما بهترین ورزش های مناسب در این زمینه را برایتان گردآوردی کرده ایم.

تمرینات چربی سوزی

تمرینات چربی سوزی

ورزش های قلبی-عروقی مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید بدون تجهیزات خاصی در خانه انجام دهید.

اگر می‌خواهید زودتر کالری بسوزانید می‌توانید شدت انجام این حرکات را افزایش دهید. بنابراین افراد مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانند در خانه این حرکات را انجام دهند.

تعدادی از حرکات ورزشی قلبی – عروقی را می‌توان به صورت ترکیبی در خانه انجام داد. انجام این حرکات برای افزایش آمادگی جسمانی مناسب هستند.

این حرکات ورزشی موثر عبارتند از:

1- دویدن در جا

2- حرکت پروانه

3- حرکت اسکیت بازان

4- مشت‌زدن

5- برپی

6- حرکت ضرب زدن با پا

سعی کنید در عرض 30 تا 60 ثانیه هرچقدر که می‌توانید این حرکات را انجام دهید. می‌توانید زمان انجام حرکات را نیز افزایش دهید.

می‌توانید این حرکات را با یکدیگر تلفیق کنید و در برنامه ورزشی خود تنوع ایجاد کنید.

نیم ساعت ورزش در خانه بدون امکانات خاص

برخی از افراد به هردلیلی ورزش در خانه را به رفتن به باشگاه ترجیح داده و تمرینات ورزشی و نرمش را با امکانات محدود برای رسیدن به تناسب اندام انجام می دهند. البته در این گونه ورزش چون نظارت مربی و ترتیب وجود ندارد باید اصولی رعایت شود که به خوش فرم شدن بدن کمک کند.ورزش

بعد از تمرینات و حرکات مناسب برای کوچک شدن شکم و پهلو و همچنین تقویت عضلات این نواحی که برای اکثریت افراد در تناسب اندام اولویت دارد، تناسب در شکل ظاهری پاها و همچنین کاهش چربی های پا بسیار مهم است.

افرادی که چربی بسیاری در پاهای خود دارند ، قبل از شروع تمرینات مخصوص پا بهتر است که در صورت داشتن تردمیل و یا دوچرخه ابتدا به مدت 20 تا 30 دقیقه از این وسایل استفاده کنند و در صورتیکه تردمیل و دوچرخه در دسترس ندارند، بهتر است تا برای کسب نتیجه بهتر ابتدا 30 دقیقه پیاده روی تند را انجام دهند و سپس حرکات پیشنهادی مخصوص پا را انجام دهند. زیرا این افراد مجبور هستند تا چربی های این نقاط را با تمرینات هوازی تحریک کنند و سپس تمرینات پا را انجام دهند.

اما سایر افراد که با هدف تناسب در پاها در منزل اقدام به تمرین می کنند نیازی به تمرینات هوازی ندارند.

ورزش

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*