خانه » پوست و زیبایی » پوسته پوسته شدن اطراف ناخن علایم و روش های درمان

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن علایم و روش های درمان

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن علایم و روش های درمان پوسته پوسته شدن طراف ناخن در هر سنی ممکن است دیده شود مخصوصا کسانی در معرض شست و شوی زیاد دست هستند دیده می شود. در این مطلب از مجله سلامت ما شما را با علایم و روش های درمان پوسته پوسته شدن اطراف ناخن آشنا خواهیم کرد.

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن

پوسته پوسته شدن اطراف ناخن

علت پوسته پوسته شدن اطراف ناخن

اگر بخواهیم  علت پوسته پوسته شدن اطراف ناخن را بررسی کنیم باید از نظر یک پزشک به قضیه نگاه کنیم. از نظر دکتر متخصص پوست و مو این ریشه ریشه شدن اطراف ناخن‌ها علتش می‌تواند ضربه‌های مکرر به دست باشد

مثلا کسانی که زیاد کارهای منزل مانند آشپزی، آرایشگری و یا شغل‌هایی که در معرض شست و شوی مکرر دست قرار دارند، را انجام می‌دهند.

در این مواقع پوست دچار خشکی شده و در نتیجه منجر به پوسته پوسته شدن اطراف ناخن می‌شود. داشتن‌های ناخن‌های زیبا و مرتب نشانه سلامتی شما است.

با مشاهده کوچکترین علائم باید سریع به دکتر مراجعه کنید چون علائم دیده شدن در ناخن ممکن است نشانه یک بیماری مثل بیماری های خونی، کمبود کلسیم و… باشد.

پس از پوسته پوسته ناخن نباید قسمتی از آن کنده شود چون پس از کنده شدن، به احتمال قوی، زمینه ورود میکروب و ایجاد عفونت را فراهم می‌کند.

درمان پوسته شدن اطراف ناخن

درمان پوسته شدن اطراف ناخن

روش های درمان پوسته پوسته شدن اطراف ناخن

از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید

اولین قدمی که باید برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن اطراف ناخن انجام دهید، استفاده مکرر از کرم‌های مرطوب کننده است. این کار مانع ریشه ریشه شدن اطراف ناخن می‌گردد. مرطوب کننده را روی ظروف آب گرمی قرار دهید تا گرم شود. هر بار که از این مرطوب کننده‌ها به دست‌ها می‌مالید. وقتی را هم صرف مالیدن مرطوب کننده به اطراف ناخن‌ها نمایید.

هنگام شستشو نکات مهم را رعایت کنید

مانع تماس مستقیم پوست با مواد شوینده شوید. سعی کنید موقع شست شو حتما از دستکش استفاده کنید و همچنین شوینده‌ای انتخاب نمایید که دارای ph خیلی کم (بهتر است بدون ph باشد) باشد. بعد از این که دست‌هایتان را شستید حتما خشک نمایید.

ریشه اطراف ناخن را کوتاه نمایید

وقتی اطراف ناخن پوسته پوسته شد بهتر است آن را کوتاه کنیم و زود به زود بگیریم. این کار جلوی بدتر شدن ریشه‌ها را می‌گیرد. خیلی ملایم با قیچی کوچک و تمییز این ریشه‌ها را کوتاه کنید. البته قبل از شروع به این کار، بهتر است انگشتان خود را در مخلوطی از آب و روغن قرار دهید تا نرم شوند سپس شروع به قیچی کردن کنید.

ناخن‌ها را در محلول آب و روغن فرو ببرید

آخرین مورد از روش های درمان پوسته شدن اطراف ناخن فرو بردن ناخن در محلول آب و روغن است. ناخن‌هایتان را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه داخل آب و روغن قرار دهید این کار دقیقا مانند همان کاری است که موقع مانیکور کردن ناخن انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*