خانه » اخبار سلامت » پیشگیری از گرفتگی عضلات

پیشگیری از گرفتگی عضلات

پیشگیری از گرفتگی عضلات همانطور که می دانید به انقباض شدید عضله ها اسپاسم گفته‌ می شود که میوه هایی مثل: موز، کیوی و آجیل ها از گرفتگی عضلات پیشگیری می کنند.

آسیب های مزمن در ورزشکاران معمولا شامل تحریک و آسیب به تاندوم ها است که بیشتر در آرنج به شکل بیماری آرنج تنیس بازان خود را نشان می دهد. استفاده از یخ، بریس محافظ آرنج و پرهیز ۲ تا ۳ هفته ای از ورزش یا حتی نرمش کردن به کاهش آسیب کمک شایان توجهی می کند.

پیشگیری از گرفتگی عضلات

پیشگیری از گرفتگی عضلات

عضلات پشت و جلوی ران جزو بیشترین نقاطی هستند که دچار اسپاسم عضله می شوند با توجه به اینکه اسپاسم در نواحی دیگر بدن همچون بازو، شکم، کف دست و کف پا نیز ایجاد می شود. افرادی که دچار اسپاسم و کرامپ ناگهانی می شوند علاوه بر مصرف کافی مایعات، مصرف روزانه مواد غذایی همچون موز، کیوی، آجیل ها از گرفتگی عضلات پیشگیری و به درمان آنها کمک می کند همچنین افرادی که مبتلا به اسپاسم ناگهانی می شوند، می توانند از کمپرس آب سرد استفاده کنند.

ورزشکارانی که در زمین دچار آسیب های کوچک شده اند بعد از ۷۲ ساعت و پس از تایید پزشک خود با رعایت کردن اصول مناسب گرم کردن، ماساژ عضله و سرد کردن آن می توانند به میدان بازی برگردنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*