خانه » بیماری » درمان بیماری ها با پیاز

درمان بیماری ها با پیاز

درمان بیماری ها با پیاز پیاز فواید درمانی شگفت انگیزی دارد بطوری که گفته می شود می‌تواند هر بیماری را درمان کند پس نباید فواید پیاز را دست کم گرفت. در این مطلب از مجله سلامت ما شما را با پیاز درمانی و روش های درمان بیماری ها با پیاز آشنا خواهیم کرد.

درمان بیماری ها با پیاز

درمان بیماری ها با پیاز

از پیاز برای درمان تقریبا هر ناخوشی از جمله سرماخوردگی معمولی، تب و حتی سرطان استفاده کرد.

چه چیزی پیاز را به یک ابرقدرت درمانی تبدیل می‌کند؟

پیاز حاوی یک فلاونوئید قوی به نام کوئرستین است، که آنتی‌اکسیدان، آنتی‌بیوتیک، ضدالتهاب، و آنتی‌هیستامین است. کوئرستین به خاطر توانایی‌اش برای کاهش کلسترول بد هم شناخته می‌شود، در حالی‌که سموم بدن را دفع می‌کند. پیازهای قرمز بهترین منابع کوئرستین هستند، اما می‌توانید از پیازهای سفید و زرد هم برای ناخوشی‌های زیر استفاده کنید:

سرماخوردگی معمولی

برای مقابله با سرماخوردگی با استفاده از پیاز چندین راه وجود دارد:‌

  • خوردن یک پیاز خام کامل قبل از آن‌که سرماخوردگی بدتر شود ـ بهترین حالت، خوردن پیاز هنگام ظهور اولین نشانه‌های سرماخوردگی است
  • نوشیدن چای پیاز که از پیاز، زنجبیل، و عسل آب‌پز تهیه می‌شود
  • خوردن پیاز خام برای پاک کردن سریع سینوس‌ها
  • قرار دادن پیاز کنار رخت‌خواب

در حالی‌که اخرین مورد ممکن است مسخره به نظر برسد، افرادی هستند که این کار را انجام می‌دهند و از توانایی پیاز برای جذب باکتری‌های این چنینی دفاع می‌کنند.

تب

اولین کاری که افراد دارای تب بالا باید انجام دهند، جمع کردن این موارد است: پیاز، گوجه، و سیر. دوتای اولی را خرد و سیر را ریز کنید. این سه مورد را در یک جفت جوراب بریزید و هنگام خواب بپوشید. دستمالی آغشته به سرکه، ترجیحا سرکه‌ی سیب را هم روی پیشانی قرار دهید.

پیاز درمانی

پیاز درمانی

سرفه

برای یک سرفه‌ی آزاردهنده، یک پیاز برگ را نصف کنید. بخش بالایی نیمه‌های پیاز را با نصف یک قاشق غذاخوری شکر قهوه‌ای بپوشانید. اجازه دهید نیم ساعت بماند و حل شود، سپس محتویات شربت‌مانند را دوبار در روز بنوشید. گزینه‌ی دیگر آن است که آب پیاز پیاز را همراه عسل بنوشید.

سوختگی

اگر در حال پخت‌وپز بودید و تصادفا خودتان را سوزاندید، از آشپزخانه بیرون نروید. به جای این کار فقط یک پیاز بگیرید، آن را برش دهید و حدودا دو دقیقه مستقیما روی سوختگی قرار دهید.

زگیل

لازم نیست برای زگیل‌های‌تان دارو بخرید. فقط یک پیاز را مطابق اندازه‌ی زگیل برش بزنید و روی آن قرار دهید. آن را با چسب زخم بپوشانید و خواهید دید که زگیل‌ها طی چندروز برطرف می‌شوند.

درمان‌های خانگی که برای درمان تقریبا هر ناخوشی از پیاز استفاده می‌کنند ممکن است برای عده‌ای مسخره به نظر برسند. ام زمان و حتی علم ثابت کرده‌اند پیاز می‌تواند ترمیم زخم‌ها را تسریع کند و باکتری‌ها و سموم بدن را کاهش دهد، ازین رو بدون مصرف داروهای نسخه شده می‌توانید سالم‌تر باشید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*