خانه » اخبار سلامت » 3 حرکت ورزشی ویژه بیماران سرطانی ( اسکات ، کبری ، پلانک ) + عکس

3 حرکت ورزشی ویژه بیماران سرطانی ( اسکات ، کبری ، پلانک ) + عکس

حرکات ورزشی بیماران سرطانی

ورزش از جمله درمان هایی است که برای برخی از بیماری ها میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد .

بیماری سرطان نیز از جمله بیماری هایی است که ورزش هایی برای آن وجود دارد که بیماران سرطانی با انجام این قسم ورزش ها و نرمش ها میتوانند با وجود خستگی و ضعف جسمانی خود را ریکاوری کنند .

حرکات ورزشی مفید برای بیماران سرطانی شامل سه ورزش می باشد که در این مطلب از مجله سلامت ما به آنها اشاره میکنیم .

بیماران سرطانی به دلیل ضعف جسمانی و کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن دچار خستگی و ضعف بدنی می باشند به همین دلیل در این مقاله ۳ حرکت ورزشی مفید برای بیماران سرطانی را به شما آموزش می دهیم.

ورزش نقش مهمی در درمان و ریکاوری بیماران دارد. طبق گزارش‌های کالج آمریکایی پزشکی ـ ورزشی، ورزش کردن بیش از ۵۰ درصد در ریکاوری بیماران، به خصوص بیماران سرطانی تاثیرگذار است.

سایت اکونوی تایمز گزارش داد، بیماران سرطانی می‌توانند با انجام برنامه‌های ورزشی با شدت کم به تدریج کیفیت زندگی خود را افزایش دهند. ممکن است در ابتدا بیماران سرطانی احساس ضعف داشته باشند، اما به تدریج بدن آنها به برنامه ورزشی عادت خواهد کرد.

سه ورزش اساسی که می‌تواند به حرکات ورزشی مناسب برای بیماران سرطانی کمک کند عبارتند از:

اسکات :

اسکات حرکت ورزشی مناسب بیماران سرطانی

اسکات حرکت ورزشی مناسب بیماران سرطانی

برای یاد گرفتن این حرکت می توانید از صندلی استفاده کنید. باید در حالی که پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده‌اید، طوری زانوها را خم کنید که انگار می خواهید روی صندلی بنشینید. زانوها نباید جلوتر از انگشتان پا برود. هنگامی که پایین رفتید، چند ثانیه در همان حالت بمانید و سپس بالا بیایید. در هر دوره ۱۵ بار این حرکت را تکرار کنید. این حرکت می‌تواند قدرت عضلات پایین تنه و پاها را افزایش دهد.

 

کبری در یوگا :

کبری حرکت ورزشی ویژه بیمار سرطانی

کبری حرکت ورزشی ویژه بیمار سرطانی

بر روی سینه‌ روی زمین دراز بکشید، کف دست‌ها را رو روی زمین قرار دهید و بالاتنه را از زمین جدا کنید. این حرکت را هر بار پانزده دفعه تکرار کنید. حرکت کبری برای عضلات پایینی کمر بسیار مفید است.

 

پلانک از بغل :

حرکات ورزشی بیماران سرطانی

پلانک حرکت ورزشی مناسب بیماران سرطانی

بر روی پهلو دراز بکشید و ساق دست را بر روی زمین قرار دهید. از عضلات کناری بدن و بازو برای نگه داشتن بالاتنه استفاده کنید. در این حالت ۳۰ ثانیه بمانید و سپس بر روی پهلوی دیگر این حرکت را تکرار کنید. در زمان انجام حرکات پلانک به تنفس خود دقت کنید و هیچ وقت نفس خود را نگه ندارید.

 

ایسنا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*